Blog Alff
ALFF.info | Nápověda Alff

Redakční systém — dokumenty

Pro potřeby portálových systémů byly dokumenty rozšířeny o pole platnost a hodnocení. Přibyl také zámek dokumentů.

Platnost dokumentů

Dokumenty mající nějaké časové omezené — typicky informace o událostech odehrávajících se v budoucnosti — se po datu platnosti automaticky skryjí.

Hodnocení

Hodnocení může u některých instalací sbírat zpětnou vazbu od čtenářů, v jiných instalacích umožní nový způsob řazení.

V seznamech a menu jsme pro řazení dokumentů měli dvě možnosti — abecední řazení nebo řazení podle data pořízení dokumentu. Abecední řazení nevyhovuje vždy. Řazení podle data zase vede k manipulaci s datem, které se však s odstupem času jeví jako velmi cenný údaj.

Zamykání dokumentů

Některé stránky (typicky homepage) jsou poskládány z fragmentů a neodborným zásahem do struktury takové stránky je možné ji poškodit. Na veřejném webu se u odemčených dokumentů objeví vpravo dole hlavní editační tlačítko pro editaci celého dokumentu. Tlačítkem se přepnete do editoru v aplikaci Alff. U zamčeného dokumentu se hlavní editační tlačítko neobjeví, ale je-li dokument(stránka) poskládána z fragmentů, u každého fragmentu se v záhlaví objeví tlačítko editace fragmentu, v jiné barvě než hlavní editační tlačítko. Editor fragmentu se otevírá v novém okně.

Zámek může použít uživatel s právy administrátor skupiny. Uživatelé skupiny s nižšími právy mohou dokument prohlížet ale nemohou jej editovat.

Zamykání má také význam pro editační konzolu, která umožní upravovat texty přímo na stránkách.